Gemeenten sluiten vanaf 2026 aan op het PGB Portaal

Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS), de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en de Sociale Verzekeringsbank (SVB) hebben aangekondigd dat gemeenten vanaf 2026 stap voor stap worden aangesloten op het PGB Portaal.

Na de zomer van 2025 begint de SVB met de voorbereidingen voor de aansluiting van een eerstvolgende groep gemeenten. Vanaf begin 2026 sluiten gemeenten in kleine groepen aan op het PGB Portaal. Door deze gefaseerde aanpak is er voldoende ruimte voor begeleiding, ondersteuning en het leren van ervaringen uit de praktijk.

Gemeenten die hebben aangegeven snel te willen aansluiten, worden binnenkort benaderd. Andere gemeenten ontvangen uiterlijk in oktober 2025 meer informatie over de planning en vervolgstappen.

Wat betekent dit voor budgethouders?
Voor budgethouders met een pgb uit de Jeugdwet of Wet maatschappelijke ondersteuning betekent dit dat er een stap wordt gezet richting meer overzicht, eenvoud en minder papierwerk. Straks kun jij als budgethouder, samen met je zorgverlener en de gemeente, je volledige pgb-administratie regelen en beheren via deze centrale, digitale omgeving.

Lees hier het volledige artikel.